Na co zwrócić uwagę w sklepach rosyjskich?

Kuchnia rosyjska – co warto kupić w supermarketach i nie tylko

Zakupy w Rosji są na pewno tańsze niż w Polsce, ale warto wiedzieć gdzie można po drodze robić zakupy. Zakupy warto robić w małych sklepach i sieciówkach np. Eurospar ,Wiosna (Весна), Wiktoria (Виктория). Nie zabraknie tam również świeżych warzyw i owoców, w takim wypadku najlepiej odwiedzić bazar, gdyż w tamtym miejscu jest szczególny nacisk na jakość towarów. Oprócz tradycyjnego targu warzywnego, owocowego, nie zabraknie również serów, czy ryb, ludzie zgromadzeni w tamtym miejscu z pewnością są udowodnieniem, że produkty są warte naszej uwagi a co najważniejsze za przystępną cenę. Zakupy w Kaliningradzie same w sobie są częścią naszej wycieczki, ponieważ towary są różnorodne, mają inne smaki, koloryty, niskie ceny i dobrą jakość. Kilka minut z pewnością wystarczy, aby się o tym przekonać.

Wybór produktów, od tych najpopularniejszych do klasycznych

We wcześniejszych wpisach mogliśmy się dowiedzieć o tym, że Rosja słynie od chałwy, jak również nietypowych białych czekolad itp. Można je dostać wszędzie, dlatego nie ma obaw, że nie będziemy w stanie tego spróbować, kupić. Na miejscu znajdują się różnorodne herbaty, słodycze, a w tym właśnie: chałwę, czekolady sprzedawane bez opakowań, czy pierniki. W pewnym dziale znajduje się cała ,,górka’’ świeżych owoców i warzyw, rzuca się to w oczy ze względu na różny koloryt, nietypowym widokiem jest wystawa pestek słonecznika na wagę, grzybów, jak również przeróżne marynaty.

Wygląd i spory wybór zachęca niejednego kupca!

Przed naszą wyprawą warto zajrzeć do niektórych blogów, ponieważ znajdziecie tam zamieszczone fotki powyższych produktów, które nie tylko różnią się kolorytem, smakiem, typem, warto zwrócić uwagę na schludność. Wszystko jest dokładnie ułożone, posortowane, dzięki czemu nie ma szans, żeby się zgubić. Działy na owoce i warzywa są oddzielone od tych, gdzie mieszczą się ryby i sery. A propos tych dwóch ostatnich produktów, w jednej z hal sprzedawane są białe i żółte sery w innej żywe i wędzone ryby. Ale to nie wszystko! W słoikach sprzedawane są różne konserwy, co wskazuje nam na to, że nie jest to żadna chemia, tylko produkt jak najbardziej zdrowy i naturalny. Można to zauważyć niemal po samym wyglądzie, choć mówi się, że wygląd to nie wszystko, to jednak pewne fakty są widoczne gołym okiem. Jednym z nich są słodkie rulony z różnych owoców np. granatu, oraz orzechy lub owoce w polewie, które wiszą na sznurkach