Po co hotele pobierają depozyt?

Co to znaczy, że hotel pobiera depozyt?

Depozyt w hotelu to inaczej kaucja zabezpieczająca . Praktycznie każdy hotel pobiera kaucję , gdy rozpoczynasz swój pobyt , aby pokryć ewentualne szkody w pokoju lub za zakupione dodatkowe usługi np. masaż czy kolacja w restauracji . Pracownicy wyraźnego powodu nie obciążą Twojej karty zrobią to wtedy, gdy jest to konieczne. Niektóre hotele nie wymagają wpłaty z góry w momencie rezerwacji . Więc jeśli masz kilka opcji do wyboru w okolicy do której się wybierasz, nie zaszkodzi rozejrzeć się. Spośród tych, które wymagają depozytów, czasami wystarczy grzecznie poprosić o wstrzymanie depozytu. Depozyty hotelowe często podlegają zwrotowi. Tak, hotel zwróci środki na Twoje konto po wymeldowaniu. Jednak przetworzenie tego zajmuje bankowi kilka dni. Możesz również zapytać, czy otrzymasz zwrot kaucji hotelowej, gdy używasz karty kredytowej.

Do czego służy kaucja za pokój?

Kaucja to zaliczka mająca na celu ochronę hotelu lub pensjonatu przed wszelkimi szkodami, jakie możesz spowodować w pokoju podczas wynajmowania go. Zbyt wielu hotelarzy po wyjeździe gości znalazło zniszczony, zabrudzony lub zdewastowany pokój, aby pozwalać sobie na zaufanie bez żadnego pokrycia. Osoba, która musi zapłacić wysoką kaucję będzie robiła wszystko, aby ją odzyskać.
Czas pozostawania blokady hotelowej na Twoim koncie może się różnić w zależności od hotelu. Ogólnie rzecz biorąc, blokada zostanie zwolniona w ciągu 24 godzin od wymeldowania. Ale czasami może minąć nawet tydzień.

Czy można zapłacić depozyt bez użycia karty kredytowej lub debetowej?

Zazwyczaj nie można dokonać rezerwacji hotelu gotówką , czekiem osobistym lub przekazem pieniężnym. Te opcje płatności są zwykle zarezerwowane do opłacenia końcowego rachunku, ponieważ hotele zazwyczaj wymagają karty płatniczej w celu zabezpieczenia rezerwacji i często wymagają wpłaty na tę kartę.