5 najważniejszych wskazówek dla osób kupujących dom po raz pierwszy

5 najważniejszych wskazówek dla osób kupujących dom po raz pierwszy

Kupno pierwszego domu może być ekscytujące, zniechęcające i wręcz zagmatwane. Oto nasze 5 najlepszych wskazówek dla osób kupujących po raz pierwszy, które przeprowadzą Cię przez ten skomplikowany proces i pomogą Ci wejść na drabinę nieruchomości.

  1. Upewnij się, że Cię na to stać

Zanim kupisz swój pierwszy dom, musisz się upewnić, że cię na niego stać. Musisz pozwolić sobie na depozyt w wysokości 5%-20% ceny nieruchomości, a im więcej odłożysz, tym lepiej, bo dostaniesz lepszą stawkę na kredyt hipoteczny. Twoja zdolność do uzyskania kredytu hipotecznego zależy od depozytu, wynagrodzenia, długów i raportu kredytowego Credit Sesame, aby obliczyć wynik. Kredytodawcy sprawdzą również, czy możesz sobie pozwolić na miesięczne spłaty, gdyby stopy procentowe wzrosły lub zmieniły się twoje okoliczności. Musisz również uwzględnić dodatkowe koszty, takie jak opłaty prawne, opłaty skarbowe, koszty badań, koszty przeprowadzki i koszty utrzymania.

Kupujesz nowy dom ? sprawdź Essen, Nordrhein-Westfalen

  1. Skorzystaj z pomocy programów rządowych

Rząd ma w swojej ofercie wiele programów, które mogą pomóc w zakupie pierwszego domu. Lifetime ISA oferuje nieopodatkowane zasilenie do £1,000 rocznie na zakup domu. Podobnie, z Help to Buy ISA, rząd daje Ci £50 za każde £200, które oszczędzasz. Możesz zdecydować się na Shared Ownership, w którym kupujesz udział w domu od Housing Association i płacisz czynsz za drugą część, której nie jesteś właścicielem. Każdy z nich jest zaprojektowany, aby dać Ci pomocną dłoń z coraz na drabinie nieruchomości, więc wykorzystać je wszystkie można.

 Kupujesz nowy dom ? sprawdź  Nancy, Lorraine

  1. Search for Homes

Gdy znasz swój budżet i jakie właściwości można sobie pozwolić, można rozpocząć wyszukiwanie domów. Rozpocząć wyszukiwanie z witryn internetowych nieruchomości. Zacznij od lokalizacji i pomyśl o tym, co chcesz i potrzebujesz od nieruchomości. Użyj tej listy, aby znaleźć swój idealny dom przez filtrowanie typu nieruchomości, nr sypialni, cena i wszelkie słowa kluczowe specyficzne dla Twojej idealnej nieruchomości. Następnie skontaktuj się z agentami nieruchomości na spotkanie, ponieważ mogą one pomóc Ci zbliżyć się do znalezienia domu i dać Ci fachową poradę i ekskluzywne widoki nieruchomości, zanim pójdą online.

 Kupujesz nowy dom ? sprawdź   Bradford, West Yorkshire

  1. Przeglądaj nieruchomości

Następnie należy obejrzeć nieruchomości, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla Ciebie. Podczas oglądania domów, zwrócić uwagę na kluczowe czynniki, takie jak wilgoć, aspekt, sąsiedztwo, wielkość pokoju, hałas, elektryczność i usługi, ogród, pęknięcia w ścianach i sufitach, wycieki, parking, drenaż, bezpieczeństwo, stan nieruchomości i potencjał, aby uczynić go swoim domu. Korzystanie z listy kontrolnej, jak to może pomóc zidentyfikować wszelkie znaki ostrzegawcze nieruchomości i pomóc ocenić, czy można wyobrazić sobie siebie mieszkającego tam.

  1. Zdobądź ankietę

Przed zakupem domu potrzebujesz ankiety RICS, abyś był pewien w co inwestujesz. Homebuyer Survey ocenia wartość nieruchomości, jej ogólny stan i podkreśla wszelkie konserwacje, które mogą wymagać pilnego przeprowadzenia. Building Survey ocenia wszystkie aspekty nieruchomości, w tym wnętrze, wygląd zewnętrzny, materiały i usługi. Badanie to jest zalecane w przypadku planowania większych prac, ponieważ analizuje wszystkie usterki i koszty ich naprawy. Badanie wad szczególnych ocenia wszelkie specyficzne problemy strukturalne z nieruchomością i doradza, jak je naprawić.

Jeśli kupujesz swój pierwszy dom, skorzystaj z poniższych wskazówek, które przeprowadzą Cię przez skomplikowany proces i wejdź na drabinę nieruchomości: upewnij się, że stać Cię na zakup domu; upewnij się, że wykorzystasz programy rządowe, które pomogą Ci w zakupie; poszukaj domów online i offline; obejrzyj nieruchomości, aby upewnić się, że czujesz się jak w domu; i wreszcie, wypełnij ankietę, aby upewnić się, że w pełni wiesz, co kupujesz.