Jak szybko rozliczyć się z PITów?

Na szczęście, rozwój internetu upraszcza wiele spraw, w tym – pozwala na wypełnienie kwestii podatkowych online. Czy to nie fenomenalne, że już za pomocą kilku klików w aplikacji lub na stronie internetowej, możesz błyskawicznie rozliczyć się praktycznie z dowolnego miejsca? Jest cały ogrom zalet związanych z rozliczaniem się w formie ePIT.

Jakie są największe zalety e-pity 2021?

Do głównych zalet rozliczania się elektronicznie w postaci e-Deklaracji przesyłanej do Twojego urzędu skarbowego zaliczyć możemy:

  • powody ekologiczne – mniejsze zużycie papieru, wszystko odbywa się na ekranach
  • bezpieczeństwo przesyłanych danych – wszystkie są szyfrowane i dostępne tylko dla Ciebie i Twojego urzędu skarbowego
  • podpowiedzi – w aplikacji uzyskamy bezpośrednio podpowiedzi odnośnie ulg, które możemy zastosować, a także wybrać jeden z dowolnych celi, na który pójdzie nasz 1 procent z podatku
  • uzupełnić swoje dane – jeśli zauważymy, że do Urzędu Skarbowego nie wpłynęło jakieś zeznanie od naszego pracodawcy, możemy też uzupełnić nasz adres, konto w banku, jeśli życzymy sobie przesłać zwrot na nasze konto bankowe
  • wzorowe obliczenie naszych podatków – wszystko oparte jest o formuły matematyczne odpowiednio zaprogramowane, które gwarantują, że nie nastąpi pomyłka na podstawie informacji, które wpisujemy do aplikacji – w odróżnieniu od na przykład możliwości pomyłki przez księgowego

Jakie formularze możemy rozliczać online?

Dzięki przystępnym aplikacjom bezpośrednio do naszego urzędu skarbowego możemy przesłać e-Deklarację i rozliczyć się nie tylko z formularza PIT 37 online, ale także z formularza PIT 36 online, PIT 28, PIT 38, PIT 39 oraz PIT 36L online. Uniwersalna aplikacja umożliwia korzystne, bezpieczne i szybkie a przede wszystkim dokładne rozliczenie się na podstawie dochodów z różnych źródeł – wszystko w jednym miejscu.

Dlaczego warto to robić przez internet?

Przede wszystkim, to rozwiązanie szybkie, bezpieczne i ekologiczne. Zaletą korzystania opcji z rozliczania się przez internet jest między innymi to, że nic to nie kosztuje.

epit

Czy to rozliczanie się online jest bezpieczne?

Wszystkie Twoje dane są szyfrowane. Po wysłaniu deklaracji otrzymasz potwierdzenie UPO świadczące o tym, że Twój urząd skarbowy otrzymał wymagane od Ciebie dane.

Kto będzie znał dane, których nie zna nawet moja druga połowa?

Tylko i wyłącznie informacje są przesyłane między Tobą a urzędem skarbowym, jeśli nie rozliczasz się wspólnie z małżonkiem, lecz osobno. Daje to gwarancję poufności danych i zabezpiecza Cię.

Jak wybrać aplikację do rozliczania się przez internet?

Warto korzystać z rozwiązań, które są zatwierdzone i spotkały się z aprobatą po stronie organów państwowych. Najważniejsze, aby aplikacja była wspierana przez rząd, ponieważ wtedy masz gwarancję, że Twoje dane są szyfrowane i nikt do tego nieuprawniony nie ma dostępu do Twoich danych.

Takie argumenty na pewno przekonują na korzyść korzystania z bezpiecznych rozwiązań online do rozliczania się z podatków. Pamiętaj, że termin na wysłanie zeznania podatkowego w roku 2021 mija dokładnie 30 kwietnia. Rozlicz się szybko i skutecznie z dowolnego miejsca w dowolnej chwili korzystając z odpowiedniej do tego aplikacji.