Czy polski prawnik może pomóc za granicą?

Postępująca globalizacja sprawiła, że wiele spraw – prywatnych i biznesowych – może sięgać daleko poza granice administracyjne Polski. To z kolei generuje potrzebę świadczenia usług prawnych dla polskich obywateli w różnych częściach Europy, a niekiedy i poza jej obszarem. Czy w każdym przypadku konieczne jest poszukiwanie lokalnych prawników? 

Polski adwokat w Europie 

Zgodnie z regulacjami europejskimi, prawnicy mają prawo działać na terenie innych krajów i nawiązywać współpracę międzynarodową. Pomoc prawna za granicą przyda się nie tylko osobom prowadzącym interesy w różnych częściach Europy. Katalog spraw o zasięgu międzynarodowym jest bowiem bardzo szeroki. Przede wszystkim będą to wszelkiego rodzaju roszczenia odszkodowawcze, np. z tytułu wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy, czy zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej.

Wiele spraw spadkowych również wykracza poza terytorium jednego państwa, a to z kolei przekłada się na wydłużenie postępowania. Ustalenie grona spadkobierców jest bowiem konieczne do rozpoczęcia procedury podziału spadku. Wyspecjalizowana kancelaria adwokacka jest w stanie pomóc nie tylko w zakresie powyższych spraw, ale także skutecznie przeprowadzi zagraniczne postępowanie windykacyjne, pomoże rozstrzygnąć  spór korporacyjny oraz zajmie się kwestiami praw autorskich. Kompleksowa pomoc prawna to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Prawo to naczynia połączone i najczęściej jeden spór dotyczy kilku dziedzin, np. prawa cywilnego materialnego oraz gospodarczego. Do tego dochodzą także regulacje z zakresu prawa wspólnotowego, międzynarodowego oraz lokalne przepisy konkretnego państwa.

Nie rezygnuj ze swoich praw!

Wypadek poza granicami Polski wiąże się ze sporymi wydatkami, które ubezpieczyciel nie zawsze pokryje od ręki. Wręcz przeciwnie, często na decyzję trzeba poczekać, a samo odszkodowanie jest zazwyczaj zaniżone i nie pokrywa kosztów transportu do Polski czy utraconych na skutek zdarzenia zarobków. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i zawalczyć o swoje prawa. Uzyskane w ten sposób środki z pewnością przydadzą się na pokrycie nie tylko kosztów leczenia, ale i bieżących wydatków.

Skomplikowane postępowanie spadkowe, szczególnie gdy w grę wchodzą międzynarodowe poszukiwania spadkobierców, często zniechęca zainteresowanych do działania. Tymczasem doświadczony prawnik zadba o to, aby postępowanie przebiegało w sposób sprawny i zrozumiały dla wszystkich uczestników. Dlatego nie ma żadnego powodu, aby rezygnować ze spadku w takiej sytuacji.