Blog

Wolność finansowa, a punkt widzenia

Data: 2015-01-14

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Czasem po grze w Cashflow czy lekturze takich książek jak książki Kiyosakiego nachodzą nas różne myśli np – jakby to było gdyby rzeczywiście stać się rentierem. Banał, prawda? Każdy by chciał. Wiadomo. Ale zaraz pojawiają się wątpliwości. Że jest ciężko, że nie ma pieniędzy, że w Polsce jest trudno, że to nie Ameryka itp Każdy ma wątpliwości i chwile słabości w dążeniu do swoich celów – nie tylko tych finansowych. Ale jedno zdarzenie ostatnio zmieniło mój punkt widzenia

To było na imprezie na której byłem jakiś czas temu. Impreza urodzinowa w mieszkaniu – ludzie się bawią, jest fajnie można poznać ludzi, pogadać z kimś ciekawym. Tak sobie rozmawiam ze znajomym kolegi i temat zszedł na biznes (jak to zwykle bywa w rozmowie miedzy facetami – w końcu musi paść biznes alb piłka nożna :P). Okazało się, że jego brat przed ponad 10 lat zakładał małą firmę. Było ciężko – początki, wiadomo. Praca po 16h dziennie, brak klientów, brak płynności, kredyty, ZUS. Mało kto w niego wierzył, on sam czasem w siebie nie wierzył. W międzyczasie jego koledzy-rówieśnicy poszli na ciepły, wygodny etat i mieli spokój i bezpieczeństwo. A on się szarpał z losem nie wiedząc czy to przyniesie jakikolwiek sukces – nikt mu tego nie mógł zagwarantować! I zacznij takiemu opowiadać żeby budował przychód pasywny oraz aktywa i budował wolność finansową!

Dziś jest właścicielem sporej firmy budowlanej. Jeździ najnowszym audi. Ma mnóstwo pieniędzy i co ważne: czasu. Teraz on i jego rodzina wiedzą, że trud i wysiłek podjęty przed laty to była dobra decyzja – ale wtedy tego nie wiedzieli. Patrząc z perspektywy człowieka który odniósł sukces jest oczywiste, że to właściwa droga. Niestety my którzy jesteśmy dopiero na jej początku nie mamy tej perspektywy i to nas ogranicza.

Jaki z tego wniosek? Nie wiem. Ale słuchając go miałem poczucie że biznes to właściwa droga, na końcu której jest wolność finansowa i że jest to cel który naprawdę można osiągnąć. Ludzie z mojego bezpośredniego otoczenia to osiągnęli! Skoro im się udało to ja też mogę.

Muszę przyznać że ta rozmowa bardzo mnie podniosła na duchu – mam nadzieję że i was ta historia wesprze.

Aha – i na koniec jeden ciekawy cytat, który gdzieś zasłyszałem:

Kto chce osiągnąć sukces – szuka możliwości, kto nie chce – szuka wymówek

Czy to co Cię jeszcze powstrzymuje przed podjęciem działania to prawdziwa przeszkoda czy wymówka?

Tags: Bogactwo, Dochód pasywny, Rentierstwo