Blog

Jeśli chcesz osiągnąć sukces to nigdy nie słuchaj innych!

Data: 2016-02-28

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Nie słuchaj innych gdy Ci mówią “to się nie uda” lub “nie jesteś wystarczająco dobry”. Nigdy nie nabierzesz wiary w siebie jeśli nie zaczniesz na przekór innym wreszcie realizować swoich pomysłów.

Ja zacząłem odnosić sukcesy dopiero wtedy gdy zauważyłem, że moje pomysły (który przez otoczenie były spisywane na stratę) naprawdę miały sens i naprawdę działały. I nawet jeśli tylko 1 na 10 z nich wypalał to warto było zacząć je wdrażać. Straciłem przynajmniej 2 lata na bezkrytycznym słuchaniu innych zamiast robić to w co sam wierzyłem. To mnie nauczyło, że lepiej jest iść za głosem swojej intuicji i uczyć się na (sic!)swoich błędach (w końcu nie jestem saperem:) ) i zdobywać własne doświadczenie, a nie cudzych teoretycznych radach.

Dlaczego słowa innych ludzi rzadko kiedy nas wspierają w osiąganiu celów?

Słuchanie plotekZ jednego z kilku możliwych powodów:

  1. Ludzie w naszym otoczeniu nam nie sprzyjają i w momencie gdy widzą że chcesz coś osiągnąć to już budzi się w nich zazdrość (“na wyrost”) o to co będziesz miał!
  2. Ludzie w naszym otoczeniu są obojętni wobec nas, ale ponieważ są w podobnej sytuacji życiowej co my i widzą, że ktoś próbuje osiągnąć coś więcej to czują się niekomfortowo z tym, że ktoś próbuje udowodnić że można osiągnąć coś co im się nie udało lub coś co im się nie chciało osiągać. Po prostu siedzą sobie w swojej strefie komfortu i utrzymują ten “stan przeciętności” całym zbiorem przekonań typu “To za trudne”, “To i tak się nie uda”, “To nikomu się nie udało” – i nagle pojawiasz się ty próbując wszystkie te przekonania zburzyć własnymi dokonaniami. Kiedy Ci się uda ni utracą wymówki by siedzieć w swojej strefie komfortu i nic nie robić. To nie będzie dla nich przyjemne uczucie.
  3. Ludzie w naszym otoczeniu nam sprzyjają i dlatego nie chcą naszej porażki. Stąd z troski o nas powiedzą raczej: “Nie próbuj, bo Ci się nie uda”, niż “Spróbuj, jak Ci się nie uda to spróbujesz jeszcze raz”.

Wielokrotnie próbowałem zrozumieć dlaczego ludzie są o wiele bardziej skłonni do tego by nas zniechęcać niż zachęcać do zrobienia czegoś ambitnego w życiu. W “morzu przeciętności”, które każdego z nas otacza codziennie nie jest łatwo się wyrwać i nabrać sił do walki z przeciwnościami i trudnościami. Zwłaszcza, że będzie ich tym więcej im bardziej się staramy. Przestałem już polemizować z “przeciętnymi” ludźmi (lub jak powiedział by Harv Eker “ludźmi o umyśle biednego człowieka“). Dyskusja do niczego nie prowadzi. Najlepiej ich po prostu nie słuchać i robić swoje.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

  • nie słuchać innych
Tags: Motywacja, Sukces, Własny biznes