Blog

Gra Cashflow – Porady

Data: 2015-05-30

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia
Gra Cashflow - porady

Gra Cashflow - porady

Jak grać w Cashflow

Hej. Często się pytacie jak najlepiej grać w Cashflow, żeby szybko wyjść na szyki tor i wygrać. Ja zazwyczaj podczas gry nie podpowiadam – pozwalam wam samym podejmować decyzje inwestycyjne i biznesowe, bo dzięki temu możecie przetestować swój zmysł bizensmena w praktyce. Możecie też uczyć się na błędach i wyciągać wnioski – a to jest bezcenne.

Niemniej jednak przedstawiam wam 9 porad i taktyk, które sam stosuje grając w Cashflow.

Porada 1. Nie spłacaj kredytów zbyt wcześnie

To wprawdzie obniża nasze koszty i zwiększa wypłatę, ale powoduje, że tracimy gotówkę. Dlaczego to jest złe? Ponieważ jeżeli trafimy na ciekawą transakcję i nie będziemy mieć na nią gotówki to będziemy musieli ją pożyczyć. A pożyczki jak wiadomo w Cashflow są bardzo drogie – bo kosztują nas aż 10% miesięcznie – to znacznie więcej niż kredyty (mieszkaniowy, na samochód, na edukację). Zdecydowanie lepiej jest najpierw spłacać pożyczki, albo po prostu mieć gotówkę by ich nie brać lub brać mniejsze.

Kiedy więc warto spłacać kredyty? Gdy brakuje nam niewiele dochodu pasywnego by wyjść z wyścigu szczurów. Gdy spłata kredytu powoduje że znikają nam odsetki i dzięki temu nasze koszty są mniejsze niż dochód pasywny – to wtedy warto.

Porada 2: Korzystaj z okazji

Nigdy nie wiesz kiedy będzie następna. Okazje są różne, jedne lepsze drugie gorsze. Pewne jest jedno – Kto gra ten ma. Kto nie gra ten nie ma na pewno. Nie warto odkładać karty z okazją tylko dlatego że jest średnia. Jeżeli naprawdę nie chcesz z niej korzystać postaraj się ją chociaż sprzedać.

Możliwe że będziesz miał okazję otworzyć własną firmę, która na początku nie przynosi dochodu. Czy będzie przynosiła w przyszłości? Nie wiadomo. Ale w końcu nie po to grasz by kręcić się w wyścigu szczurów do końca życia. Jak nie własny biznes to co?

Porada 3: Nie stać cię na wielką transakcję – to weź wielką transakcję!

Nie masz gotówki? Masz mniej niż 6000$? To pewnie cię nie stać na wielką transakcję. Ale to jeszcze nie powód by z niej nie korzystać. Gdy wiesz, że przy stole są gracze którzy mają gotówkę może być opłacalne wziąć kartę wielkiej transakcji tylko po to by im ją sprzedać! A gdy ta karta pozwoli im wyjść na szybki tor możesz żądać za nią każdej ceny! Widziałem już jak ludzie sprzedawali sobie takie karty po 50 000$ (samą kartę!) – nawet jeżeli biznes który był tam do kupienia potrzebował wkładu “jedynie” 30 000$. Informacja w biznesie jest cenna i gra Cashflow to pokazuje.

Porada 4: Inwestuj w akcje tylko na początku

W późniejszej fazie gry gracze ciągną zazwyczaj karty wielkiej transakcji, a tam nie ma kart giełdy – więc nie można kupować, ani sprzedawać akcji. To znacznie spowalnia obrót nimi i może się okazać po okazyjnym kupieniu akcji nie mamy ich jak sprzedać.

Porada 5: Z rodzina wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach.

Nie rób z nią interesów :)

Porada 6: Nie inwestuj w lokaty

Inwestycja w lokatę to nie inwestycja. Jeśli coś przynosi 6% zysku w ciągu roku to nie uczyni cię wolnym finansowo. Szukaj szybszych metod i bardziej zyskownych inwestycji.

Porada 7: Nie rozdrabniaj się – graj ambitnie i stawiaj sobie duże cele

Ważne szczególnie dla prawników i lekarzy. Te zawody mają wysokie koszty utrzymania. Przez to jest im trudniej bo muszą zbudować wyższy przychód pasywny. Dla nich mieszkanie przynoszące +200$ dochodu pasywnego to żadna inwestycja. Oni potrzebują biznesów i dużych nieruchomości po +2000$ miesięcznie. Małe domki zostaw małym graczom. Zbierz gotówkę i  celuj w duże transakcje od razu

Porada 8: Czasem warto kupić nawet niedochodowy dom.

Po co? Po to by go sprzedać. Nieruchomości to nie tylko dochód pasywny. To także coś czym można handlować. Popatrz na kredyt hipoteczny i na to za ile nieruchomość można sprzedać. Oceń i jeśli uznasz, że można zarobić na sprzedaży to kup tą nieruchomość.

Porada 9: Bądź dobroczynny

Dzięki temu rzucasz 2 kostkami zamiast jedną. Szybciej się poruszasz po torze i częściej dostajesz wypłatę. Ta taktyka ma jedną wadę. Nie wiadomo dlaczego po kupieniu dobroczynności co druga osoby wyrzuca na dwóch kostkach 8 i ląduje na polu “dziecko”. Fatum jakieś czy co?

Podsumowanie

To zbiór zasad których się trzymam, jednak każdy gra inaczej i ma inne cele. Pamiętajcie, o tym co zawsze powtarzam podczas każdej gry: Nie ma jednej właściwej drogi w Cashflow. Tu jest tak samo jak w życiu – każdy z nas jest inny i każdy inaczej ocenia sytuacje. Jeden kupi mieszkanie po to by go wynajmować i mieć dochód pasywny, a drugi kupi by go sprzedać z zyskiem. Ktoś inny jeszcze nie kupi bo będzie zbierał na większą okazję. Każda decyzja jest inna i dlatego grając można się dużo nauczyć i zobaczyć od praktycznej strony jak wygląda inwestowanie i biznes.

Dowiedz się też:

  • Jak wygrać w Cashflow?
  • i poznaj 12 rzeczy, których uczy Cashflow

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

  • jak wygrać w cashflow
  • cadh flow sprzedam
  • cash flow taktyki
Tags: Cashflow Wrocław, Gra Cashflow

Komentarze:

  1. Arkadiusz

    Z tym dzieckiem to nie fatum tylko matematyka Prawdopodobieństwo wyrzucenia 8 oczek na dwóch kostkach to 14%, to takie samo prawdopodobieństwo jak wyrzucenie 6 oczek. Największe prawdopodobieństwo wyrzucenia na dwóch kostkach to prawdopodobieństwo wyrzucenia 7 oczek bo wynosi 17%, nawiasem mówiąc strategicznie jest ustawić ser na szybkim torze w odlegości 7 pól od startu, w Cashflow101 to dobry sposób na szybkie zwycięstwo, przynajmniej z matematycznego punktu widzenia