Blog

Dlaczego nie mam pieniędzy?

Data: 2015-03-30

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Zdradzę Ci sekret. Umiem czytać w myślach. W tej chwili czytam w Twoich myślach! Jesteś młodą, ambitną osobą, która oczekuje od życia więcej niż teraz dostaje. Chcesz być bogaty lub po prostu żyć dostatnio. Szukałeś w internecie odpowiedzi na pytanie dlaczego jeszcze tego nie masz. Mam rację? Powiem więcej – wiem czemu tego nie masz. Oto cały sekret dlaczego nie masz pieniędzy:

Bo chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko

Bezpieczeństwo i wysokie zyski z inwestycji. Praca dobrze płatna i pewna. Biznes łatwy i dochodowy. Pracować mało i zarabiać dużo. Awansować i nie brać za nic odpowiedzialności. Wypoczywać aktywnie czy spokojnie? Tanio czy dobrze?

Takie rzeczy tylko w reklamach. W życiu musisz wybierać. Czy jednak problem leży w tym, że źle wybierasz? Nie! Problem w tym, że chcąc mieć obie rzeczy naraz ostatecznie nie wybierasz w ogóle! Jeśli nie inwestujesz to czy twoja inwestycja jest bezpieczna czy zyskowna? Ani taka, ani taka. A twój biznes, którego nie masz? Ani łatwy, ani dochodowy. A awans o którego nie prosisz? Gdy nie umiemy się zdecydować, albo raczej: nie mamy odwagi podjąć decyzji kończy się to tym, że ani nie mamy ciastka, ani go nie jemy!

Bo nie musisz mieć dobrze

(byle by sąsiad nie miał lepiej)

Wiem, że tak nie myślisz – ale wielu Polaków tak. Największym wrogiem małych ambicji są duże ambicje ludzi z otoczenia. Bo przecież jak ktoś będący w takiej samej sytuacji jak my osiągnie sukces to obnaży wszystkie nasze wymówki. Okaże się, że bieda to nie coś co każdy z nas musi mieć z powodu sytuacji w kraju, podatków czy rządu, ale po prostu świetna wymówka by nic nie robić. Unikaj ludzi z alergią na sukces. Nie pomogą ci, a gdy tobie się uda jeszcze cię będą ściągać na dół.

Kura znosząca złote jaja?Bo chcesz mieć teraz rosół zamiast złote jaja w przyszłości

Budowanie i pomnażanie kapitału (bogactwa) przypomina hodowanie kury znoszącej złote jaja. To trwa i trzeba się takim małym kurczakiem opiekować długo, ale po jakimś czasie wyrośnie z niego kura znosząca złote jaja. Po co jednak czekać latami na złote jaja jak można uciąć kurczakowi skrzydełko i zrobić rosół już dzisiaj? A potem drugie i …ojej kury już nie ma.

Bo wszyscy tak robią

W kraju w którym nikt nie ma pieniędzy bycie biednym to nic takiego – to wręcz norma. Możesz nawet powiedzieć, że nie masz pieniędzy bo tu nikt nie ma pieniędzy! (zwróć uwagę jaka to dobra i logicznie brzmiąca wymówka zrzucająca odpowiedzialność za nasz portfel na coś zupełnie innego niż jego właściciel)

Bo jakoś to będzie

Jakoś zawsze będzie. Włącz Google, wyszukiwanie grafiki i wpisz: “pijak”. On też jakoś żyje. Też chcesz mieć takie “jakoś”? Wydrukuj sobie jedno z tych zdjęć i gdy tylko usłyszysz kogoś kto mówi że jakoś to będzie pokaż mu je!

Bo twój finansowy termostat jest ustawiony na przeżycie

(a nie na bogactwo)

Myślisz jak dotrwać do pierwszego, albo jak znaleźć pracę, a nie jak dorobić się milionów, albo jak znaleźć najlepszą pracę. Jeśli twój termostat jest nastawiony na temperaturę, która tylko “pozwoli ci przeżyć” to gdy tylko zarobisz tyle żeby przeżyć to już jest dobrze i nie masz motywacji na dalszy wysiłek. Gdybyś jednak nastawił go na miliony złotych – to mniejsze sumy nawet by cię nie interesowały. W ogóle byś sobie nimi nie zawracał głowy. Dążył być do milionów i koniec.

Bo uważasz, że najważniejsze jest bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo czy ryzyko

(a podejmowanie ryzyka jest złe)

Jaka piękna wymówka, a w dodatku zgodna z tym co od małego nam mówili rodzice. Oni oczywiście chcą dla nas jak najlepiej oraz abyśmy uniknęli trudów i porażek, które oni doznali, ale oni już nie pamiętają, że kiedyś byli młodzi i też wtedy mieli marzenia i chcieli je spełniać. Przekonanie o tym, że ryzyko jest złe (że trzeba mieć “normalną” pracę itp) to coś co mamy bardzo głęboko zakorzenione. Tak głęboko, że wręcz podejmowanie ryzyka jest utożsamiane z byciem nieodpowiedzialnym! Albo będziesz się tym przejmował albo będziesz odnosił sukcesy.

Bo przebywasz w otoczeniu ludzi którzy nie mają pieniędzy

Zrobiono wiele badań które dowodzą, że wszyscy mamy mniej więcej tyle pieniędzy ile nasi znajomi. W jednym z nich podano liczbę 20% – o tyle różni się nasz przychód od średniego przychodu osób z naszego bliskiego otoczenia. Dlaczego tak jest? No bo mamy te same przekonania co oni, narzekamy na to samo, obwiniamy naszą sytuację tych samych ludzi lub rzeczy (nie nas samych) oraz tak samo usprawiedliwiamy swoją sytuację. Chcesz być bogaty? Zacznij obracać się w kręgach ludzi bogatych lub przynajmniej takich którzy do tego dążą.

Bo zawsze masz rację

Nigdy się nie mylisz – i nigdy nie przyznajesz się do błędu – przecież wszystko co robisz ma uzasadnienie logiczne – więc jak możesz się mylić? Przestań wreszcie mieć rację! Twój dotychczasowy sposób myślenia doprowadził cię do tego miejsca, w którym jesteś teraz. Jeśli chcesz być w tym samym miejscu za 5 lat – dalej trzymaj się swojej “słusznej” racji. Jeśli chcesz mieć co innego zacznij wreszcie robić co innego, nawet jeśli to będzie oznaczać przyznanie się do błędu. Ja dwa razy rzucałem studia, bo ich wybór to był błąd. Dziś wreszcie robię to co lubię i dobrze na tym zarabiam. Zanim jednak wszedłem na tą drogę musiałem przyznać sobie, że wcześniej nie miałem racji.

Bo chcesz być bogaty

To źle? Nie. Ale chcenie nie wystarczy. Rozejrzyj się. Każdy chce być bogaty (niektórzy trochę wstydliwie to ukrywają, ale nie pogardzili by dodatkowym groszem – zresztą zapytaj czy zagrali w totka jak była ostatnia kumulacja na 50 milionów). Tyle, że bogactwo to stroma droga na szczyt. Jeśli nie jesteś maksymalnie zdeterminowany by osiągnąć cel – nie osiągniesz go. Zmęczysz się, znudzisz, potkniesz o kamień, może nawet skaleczysz i wrócisz do punktu wyjścia.

Przypomnij sobie jak to było gdy wychodziłeś na długą wędrówkę (może wchodziłeś na Giewont albo na Rysy). Czy wystarczy chcieć się przejść na tą “małą górkę”. Nie! Musisz podjąć jednoznaczną decyzję i się jej trzymać.

Nie wystarczy chcieć być bogatym trzeba przyjąć postawę: Muszę być bogaty – i zostanę bogaty albo umrę próbując!

Podsumowanie

Ten artykuł to zbiór najpopularniejszych wymówek, które gnieżdżą się w umysłach naszych i ludzi w naszym otoczeniu. Mam nadzieję, że żadna z tych wymówek nie była prawdziwa w Twoim przypadku i przeczytałeś to tylko z ciekawości. Jeżeli jednak któraś z tych wymówek pasowała do Ciebie to mam nadzieję, że ten artykuł cię wkurzył i dał kopa by wreszcie coś zmienić.

„Bogaty człowiek niegdyś powiedział: gdybyś wziął wszystkie pieniądze z całego świata i rozdzielił je po równo między wszystkich mieszkańców, niedługo znalazłyby się ponownie w tych samych kieszeniach, z których zostały zabrane”

Jim Rohn

Przeczytaj też:

  • Jak być biednym do końca życia
  • 10 różnic miedzy bogatymi i biednymi
  • Sukces, a inni ludzie

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

  • pracuje i nie mam pieniedzy
  • Dlaczego nie
  • co robic jak nie mamy pieniedzy
  • dlaczego nie mam pieniedzy wymowka
Tags: Bogactwo, Motywacja, Przedsiębiorczość, Sukces

Komentarze:

  1. lolek

    http://www.polskabieda.com/ to wiele wyjasnia