Blog

Czy kontrolujesz swoje życie finansowe?

Data: 2011-07-05

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia Naucz się kontrolować swoje życie - zanim zrobi to ktoś inny

źródło: demotywatory.pl (Megeto_500)

Nie każdy musi być wolny finansowo i bogaty. Większości z nas wystarcza po prostu godne życie, chcemy mieć tyle pieniędzy żeby zaspokoić swoje materialny potrzeby oraz potrzeby naszych bliskich. Nie są to wygórowane żądania. W normalnym europejskim kraju w którym żyjemy powinien być to standard. Czym się przejmować? Jakoś to będzie. Tylko, że mówiąc “Jakoś to będzie” pozbawiasz się odpowiedzialności za swoją przyszłość i pozwalasz by to inni o niej decydowali.

Myślisz że kontrolujesz swoje życie finansowe?

Pomyśl:

 • wstajesz wtedy kiedy ty chcesz czy wtedy kiedy ktoś inny ci wskazał na planie/grafiku
 • idziesz do pracy/szkoły i robisz tam to co ty chcesz czy to co ci każą?
 • bierzesz kredyt dlatego że chcesz czy dlatego, że musisz bo inaczej nie możesz kupić tego czego chcesz
 • pracujesz na etacie dlatego, że to jest twój wymarzony sposób pracy czy dlatego, że wszyscy tak robią
 • za 40 lat jak odejdziesz na emeryturę będziesz zarabiał tyle ile ty zaplanowałeś czy tyle ile zaplanował dla ciebie ZUS?
 • kto w ogóle planuje twoją przyszłość finansową? Ty czy pan o imieniu “Jakoś-to-będzie”?

i wreszcie:

 • czy to na pewno Ty decydujesz na co wydajesz swoje pieniądze?
  • Jeżeli tak to skąd te wszystkie niepotrzebne wydatki pseudo-promocje i niby-okazje na które dałeś/aś się naciągnąć?
  • Jeżeli tak to ile z tych ciężko wypracowanych pieniędzy które zarobiłeś 5 lat temu udało Ci się zatrzymać przy sobie (w formie oszczędności lub inwestycji), a ile z nich pozwoliło zarobić majątek właścicielom wielkich korporacji które reklamują swoje produkty i usługi w telewizji i na bilbordach?

Nie pozwól by inni kontrolowali twoje życie!

Nie ważne czy będzie to szef, wykładowca, czy anonimowe społeczeństwo – nie pozwól by to oni podejmowali najważniejsze życiowe decyzje za Ciebie. Planuj. Nawet jeśli musisz się teraz godzić na ustępstwa to nie znaczy że zawsze będziesz musiał się na nie godzić. Wyznacz cel i trzymaj kurs. Nie mając celu dryfujesz i jesteś narażony na to, że inni zepchną cię tam gdzie im będzie wygodniej. Pamiętaj:

“Sukcesu nie osiąga się przez przypadek”

Brian Tracy

Porażkę jak najbardziej.

Tags: Wolność finansowa