Blog

Sposoby na dochód pasywny

Data: 2016-03-11

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Akwedukty dostarczały wody mieszkańcom Rzymu

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego kiedyś starożytni Rzymianie budowali akwedukty zamiast biegać każdego dnia po “świeżą wodę”? Głupie pytanie co nie? Dlaczego w takim razie każdego dnia biegamy po “świeże pieniądze” do pracy zamiast budować “rurociąg” który będzie nam ich dostarczał automatycznie każdego dnia?

Taki rurociąg/akwedukt to właśnie symbol źródła dochodu pasywnego. Gdzie szukać sposobów generowania dochodu pasywnego? Jak to robić w praktyce? Oto kilka sprawdzonych metod i podejście do sprawy z jakim się jeszcze nie spotkaliście.

Pieniądze pracujące dla ciebie

Czyli po prostu inwestycje. Ale czym jest właściwie inwestycja? I dlaczego ludzie często używają tego słowa na rzeczy które nią nie są?

Dlaczego giełda to nie inwestycja? Wyobraź sobie, że przychodzisz do pracy. Siedzisz 8 godzin. Ciężko pracujesz. Po czym kończysz i wracasz do domu. Dzięki temu zarabiasz – stan twojego konta rośnie. Ale też w czasie pracy nie możesz robić niczego innego – a już tym bardziej nie jesteś w stanie wykonywać drugiej pracy lub własnego hobby, nie masz też czasu aby się rozwijać i uczyć (no chyba, że akurat szef cię wysłał na szkolenie). Nie otworzysz też własnej firmy w czasie godzin swojej pracy.

A jak jest z giełdą? Siedzisz nad nią (ileś tam) godzin. Ciężko pracujesz. Kończysz i wracasz do innych spraw. Dzięki temu stan twojego konta rośnie. W czasie podejmowania decyzji giełdowych, analizowania, składania dyspozycji – nie możesz robić niczego innego – a już tym bardziej nie jesteś w stanie wykonywać (rzetelnie) drugiej pracy lub własnego hobby, nie masz też czasu aby się rozwijać i uczyć (czegokolwiek innego poza grą na giełdzie). Nie otworzysz też w tym czasie swojej własnej firmy.

Do czego zmierzam? Do tego, żeby powiedzieć że jeżeli poświęcasz na coś czas to nie jest to inwestycja tylko zwyczajnie twoja praca. Inwestycja pomnaża twoje pieniądze kiedy śpisz bez konieczności twojego udziału. Praca to coś co musisz wykonywać codziennie przez kilka godzin i nie możesz w tym czasie dekoncentrować się czymś innym.

Bez względu na to jaką pracę wykonujesz i ile zarabiasz – masz jeden poważny problem – tracisz czas. A straconego czasu (w przeciwieństwie do pieniędzy) nie odzyskasz nigdy.

Oczywiście muszę się wytłumaczyć – lekko przesadziłem z giełdą. To jest świetna rzecz pod warunkiem, że nie zajmuje nam połowy naszego życia. Znam takich co w pracy siedzą i grają na giełdzie. Ani praca im nie idzie dobrze ani “inwestycje”.

Dlaczego lokata to nie inwestycja? Będę brutalny i odpowiem krótko – bo jak coś nam daje pół procent ponad inflację to nie jest to żadna inwestycja tylko śmiech na sali. Obietnica gwarancji zysku jest czymś co powoduje, że większość ludzi pozwala się bankom nabić w butelkę i pozwolić im zarabiać na ich pieniądzach.

Dlaczego obligacja to nie inwestycja? Bo to dług! To pożyczka którą państwo bierze od (naiwnych) obywateli. Wiecie jakie są koszty kredytów w banku? (12% 15%, 20% 30%!) A ty dajesz państwu kredyt na 3-4%! Na drogi i autostrady? Bynajmniej. Państwo emituje obligacje po to by pokryć odsetki z… poprzednich obligacji (no bo przecież te 3-4% trzeba obywatelom skądś dać).

Co więc jest inwestycją?

Pieniądze pracują na pieniądze

Grunty, nieruchomości, surowce, złoto i inne rzeczy których wartość rośnie (lub spada). Zaliczam także fundusze inwestycyjne i inne  inwestycje zarządzane przez innych ludzi, którym płacimy za wyniki. Każda dobra inwestycja kosztuje. Nikt nie będzie pomnażał naszych pieniędzy za darmo! Im większy potencjał zysku tym większy koszt. Są bardzo ciekawe inwestycja alternatywne które na “dzień dobry” pobierają opłatę do 20% do włożonego kapitału (ale przy stopie zwrotu do nawet 30% może mieć to sens). Drugą cechą inwestycji jest to, że nie dają gwarancji zysku! Im większy potencjał zysku tym mniejsza pewność zysku. Są nawet inwestycje, które generuje kilka-kilkanaście procent zysku dziennie tak jak np. w AdHitProfits – zobacz wyniki tutaj. Ale o takich okazjach trzeba wiedzieć i mieć odwagę zaryzykować.

Co daje pewne odsetki?

Nie ma łatwej odpowiedzi. Nie bądźmy jednak naiwni. Wielu ludzi chciało by mieć ciastko i zjeść ciastko. Z inwestowaniem tak się nie da – albo masz pewne i małe odsetki, albo ogromne, ale niepewne. Wybór należy do ciebie – rozsądek podpowiada by szukać złotego środka.

Ludzie pracujący dla ciebie

Pracownicy w twojej firmie – jeśli pracujesz w czyjeś firmie na etacie to nie czytaj dalej Żaden pracodawca nie zatrudnia pracowników po to by im dać pracę ani po to by im dobrze płacić aby oni mogli realizować swoje cele i marzenia. Nie! Bądźmy szczerzy – pracodawca zatrudnia pracownika tylko po to by przy pomocy jego pracy mieć dla siebie dochód pasywny. Przykład: Praca pracownika daje przedsiębiorstwu 5000zl przychodu, z czego 2000zł właściciel bierze dla siebie, a 3000zł daje pracownikowi. Mając pięciu takich pracowników zarabiamy 10 000zł (trzy razy tyle co każdy z nich i w dodatku nie robimy nic, a oni pracują po 8h dziennie). Oczywiście upraszczam, ale rozumiesz o co chodzi.

Tyle ogólników – zajmijmy się tym co jest ważne. Kluczem do tego by to działało jest jedno słowo: delegacja

Spośród wszystkich zadań które są do zrobienia rób tylko to co przynosi największy dochód. Resztę zlecaj innym – deleguj. Niech to robią twoi pracownicy!

W czym problem? Większość właścicieli firm boi się zatrudniać pracowników bo:

 • wykonują pracę gorzej niż on sam – to jest oczywiste w końcu nie pracują u siebie. Możemy ich motywować, i poganiać, ale to nic nie zmieni – pracowni zawsze będzie pracował z mniejszym zaangażowaniem niż właściciel firmy. Trzeba po prostu się z tym pogodzić i już. On wytworzy mniejszy dochód niż my, ale go wytworzy. Nadrobimy to ilością pracowników.
 • boją się, że będą ich okradać, lub działać na szkodę firmy. Znowu – być może i będą, ale trzeba to wliczyć w koszty interesu. Bez tego nigdy nie rozwiniemy firmy i nie będzie ona generować dochodu pasywnego – straty zawsze będą. Nie można myśleć: „Nie wybudujemy tych linii energetycznych bo straty na przesyłaniu energii są zbyt dużo – bo przez to nie prześlemy tej energii nigdy i nigdzie” Po prostu – trzeba to uwzględnić, że będą straty i skalkulować tak aby to nadal było opłacalne.

Rzeczy które pracują dla ciebie

 • automaty sprzedające, billboardy- i inne rzeczy które wystarczy dobrze ustawić lub wybudować w dobrym miejscu aby zarabiać. Potem należy tylko pokryć koszty obsługi tego urządzenia (np dostarczenia towaru lub serwisu) i dochód pasywny gotowy. Nigdy nie zajmowałem się tego rodzaju dochodem, ale z tego co wiem wymaga on sporych nakładów finansowych na początku, a także podpisania stosownych umów (np zgody na umieszczenie automatu sprzedającego)
 • sprzedające strony internetowe, katalogi stron internetowych, sklepy internetowe, strony pobierające płatności za udostępnianie treści itp – w czasach gdy sam zajmowałem się pozycjonowaniem strony Klubu Cashflow byłem pod niesamowitym wrażeniem biznesu jaki się robi na katalogach. Żeby dodać jeden wpis trzeba wydać od 2zł do nawet 10zł w lepszych katalogach. Płatność sms’em. Raz (dobrze) wykonana praca i stan konta właściciela katalogu rośnie każdego dnia.

Myślenie i praca

Sposoby na zarabianie pieniędzy pasywnieBez względu na to który sposób wybrałeś nie bądź naiwny. Aby wygenerować dochód pasywny będziesz musiał myśleć i ciężko pracować. Być może znajdziesz sposób na „łatwy dochód pasywny”, coś co będzie sprawiało że nie będziesz musiał pawie w ogóle pracować by go zbudować – ale to nie prawda.

To trochę jak w tym kawale: „Są dwa rodzaje seksu – za pieniądze i za darmo…. ten drugi jest o wiele bardziej kosztowny”

Budowanie dochodu pasywnego wymaga pracy i na początku nie przynosi prawie żadnych efektów. Ja przez pierwszy rok kombinowałem jak się da, ciężko pracowałem, a i tak nic z tego nie było! Czy to znaczy że zmarnowałem czas? Nie. Zdobyłem doświadczenie i umiejętności – czyli nauczyłem się jak robić dochód pasywny (a wcale nie było to takie łatwe jak mi się na początku wydawało) – a to jest o wiele ważniejsze niż same pieniądze zarobione pasywnie.

Dochód pasywny przez synergię

W życiu nie jest tak prosto jak w grze Cashflow – nie wystarczy po prostu wyciągnąć odpowiedniej karty i sypnąć gotówką. Trzeba pogłówkować i umiejętnie połączyć ze sobą wszystkie te elementy.

Przykładem jest wynajem nieruchomości. Mamy tu inwestycje w jakieś dobro, którego wartość rośnie (nieruchomość) przykład lewaru finansowego (kupujemy ją na kredyt z wkładem własnym np 10% – resztę finansuje bank) oraz ludzi którzy pracują dla nas, albo raczej naszych stałych klientów (czyli lokatorów, którzy płacą za wynajem). Często też musimy za całość płacić opłaty – np za zarządzanie nieruchomością (chyba że robimy to sami), podatki, czynsz, fundusz remontowy itp.

Takie połączenie kilku źródeł dochodu pasywnego działa, ale musi być dobrze przemyślane. W grze Cashflow to jest proste bo mamy wszystkie te instrumenty na jednej karcie tworzące jedno źródło dochodu pasywnego, ale w życiu trzeba samodzielnie pogłówkować i dobrać je do siebie. I na tym właśnie polega przedsiębiorczość by wyszukiwać ciekawe rozwiązania na rynku i dostrzegać synergię, która płynie z ich połączenia. Gdy otwierasz na to oczy dostrzeżesz, że pieniądze leżą na ulicy. Okazuje się, że nie musisz być producentem dóbr ani usług, nie musisz nawet mieć pomysłu! To wszystko już jest – trzeba tylko umieć to poskładać w jedną całość.

Przeczytaj także:

 • Skąd wziąć pieniądze na inwestycję – 7 sposobów
 • 4 rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o dochodzie pasywnym

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

 • dochód pasywny przykłady
 • pasywny dochd
 • Dochód Pasywny
 • inwestycje dajace pasywny dochod
Tags: Bogactwo, Dochód pasywny, Inwestowanie, Przedsiębiorczość

Jeśli chcesz osiągnąć sukces to nigdy nie słuchaj innych!

Data: 2016-02-28

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Nie słuchaj innych gdy Ci mówią “to się nie uda” lub “nie jesteś wystarczająco dobry”. Nigdy nie nabierzesz wiary w siebie jeśli nie zaczniesz na przekór innym wreszcie realizować swoich pomysłów.

Ja zacząłem odnosić sukcesy dopiero wtedy gdy zauważyłem, że moje pomysły (który przez otoczenie były spisywane na stratę) naprawdę miały sens i naprawdę działały. I nawet jeśli tylko 1 na 10 z nich wypalał to warto było zacząć je wdrażać. Straciłem przynajmniej 2 lata na bezkrytycznym słuchaniu innych zamiast robić to w co sam wierzyłem. To mnie nauczyło, że lepiej jest iść za głosem swojej intuicji i uczyć się na (sic!)swoich błędach (w końcu nie jestem saperem:) ) i zdobywać własne doświadczenie, a nie cudzych teoretycznych radach.

Dlaczego słowa innych ludzi rzadko kiedy nas wspierają w osiąganiu celów?

Słuchanie plotekZ jednego z kilku możliwych powodów:

 1. Ludzie w naszym otoczeniu nam nie sprzyjają i w momencie gdy widzą że chcesz coś osiągnąć to już budzi się w nich zazdrość (“na wyrost”) o to co będziesz miał!
 2. Ludzie w naszym otoczeniu są obojętni wobec nas, ale ponieważ są w podobnej sytuacji życiowej co my i widzą, że ktoś próbuje osiągnąć coś więcej to czują się niekomfortowo z tym, że ktoś próbuje udowodnić że można osiągnąć coś co im się nie udało lub coś co im się nie chciało osiągać. Po prostu siedzą sobie w swojej strefie komfortu i utrzymują ten “stan przeciętności” całym zbiorem przekonań typu “To za trudne”, “To i tak się nie uda”, “To nikomu się nie udało” – i nagle pojawiasz się ty próbując wszystkie te przekonania zburzyć własnymi dokonaniami. Kiedy Ci się uda ni utracą wymówki by siedzieć w swojej strefie komfortu i nic nie robić. To nie będzie dla nich przyjemne uczucie.
 3. Ludzie w naszym otoczeniu nam sprzyjają i dlatego nie chcą naszej porażki. Stąd z troski o nas powiedzą raczej: “Nie próbuj, bo Ci się nie uda”, niż “Spróbuj, jak Ci się nie uda to spróbujesz jeszcze raz”.

Wielokrotnie próbowałem zrozumieć dlaczego ludzie są o wiele bardziej skłonni do tego by nas zniechęcać niż zachęcać do zrobienia czegoś ambitnego w życiu. W “morzu przeciętności”, które każdego z nas otacza codziennie nie jest łatwo się wyrwać i nabrać sił do walki z przeciwnościami i trudnościami. Zwłaszcza, że będzie ich tym więcej im bardziej się staramy. Przestałem już polemizować z “przeciętnymi” ludźmi (lub jak powiedział by Harv Eker “ludźmi o umyśle biednego człowieka“). Dyskusja do niczego nie prowadzi. Najlepiej ich po prostu nie słuchać i robić swoje.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

 • nie słuchać innych
Tags: Motywacja, Sukces, Własny biznes

Gdzie gramy

Data: 2016-02-28

We Wrocławiu

Klub Cashflow Wrocław gra w kawiarni Blue Bar Cafe na Rynku Solnym


Wyświetl większą mapę

A także w kawiarni Milano Piu na ul. Świdnickiej 4a

Wyświetl większą mapę

Oraz w innych miastach

 • Brzeg
 • Głogów
 • Legnica
 • Leszno

Klub Cashflow Wrocław

Bartłomiej Plechoć – wywiad z młodym przedsiębiorcą

Data: 2016-02-28

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Wywiad z przedsiębiorcą

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłośników Cashflow
Dziś kolejny wywiad z wspaniałym człowiekiem, bardzo pomysłowym i przedsiębiorczym: Bartłomiejem Plechociem, który prowadzi firmę Dryblast – osuszanie po zalaniach.

D: Witaj!

B: Witam nazywam się Bartłomiej Plechoć, jestem przedsiębiorcą i zajmuję się osuszaniem budynków po zalaniach, powodziach oraz oczyszczeniem budynków po pożarach, jak również przywracaniem ich do stanu poprzedniego.

D: Jak długo się tym zajmujesz?

B: Zajmuję się tym od 5 lat, wcześniej współpracowałem z inna firmą.

D: Dlaczego właśnie ten biznes?

B: Zająłem się tym, ponieważ ktoś kiedyś pokazał mi jak to działa i stwierdziłem, że jest to bardzo ciekawe, proste oraz dochodowe. Bardzo lubię to co robię i daje mi to dobre dochody.

D: Gdzie prowadzisz działalność?

B: Cała polska, ale głównie Wrocław.

D: Czy w obecnej sytuacji łatwo jest zostać przedsiębiorcą?

B: Tak. Bardzo łatwo. Jednak czasem ciężko jest się utrzymać. Być przedsiębiorcą oznacza być odpowiedzialnym za wszystkie decyzje jakie się podejmuje w firmie oraz w życiu, ale również mieć chęci i determinacje aby to robić. Ważne jest również pytanie po co chcemy być przedsiębiorca. Dla mnie jest to wolność w postaci czasu, braku szefa, możliwość stanowienia o sobie oraz chęć stanowienia o sobie. Jest również aspekt ponoszenia konsekwencji za swoje decyzje oraz większa swoboda finansowa.

D: Co było bądź jest dla Ciebie największą przeszkoda w prowadzeniu własnej działalności??

B: To jest dobre pytanie :) To pytanie każdy przedsiębiorca powinien sobie zadać! Fakt, że branża jest mało znana, ludzie nie wiedzą, że są specjaliści od osuszania budynków po zalaniach, napraw po pożarach. Występują problemy z ubezpieczycielami ściślej wyegzekwowaniu należnej zapłaty oraz problem z pozyskaniem klientów.

D: Czy chciałbyś odnieść w życiu sukces?

B: Ja już odniosłem sukces, zdaje sobie sprawę, że nie pieniądze dają szczęście, ale umiejętność pozyskania i wykreowania pieniądza!

D: Kim chcesz być w przyszłości, po co robisz biznes?

B: Prowadzę jednoosobową firmę, więc wyjeżdżając np. na wakacje nie zarabiam. Uważam, że prawdziwy biznes to taki, który generuje pieniądze nawet wtedy gdy nie pracujemy lub jesteśmy na wakacjach. Bardzo ważni są ludzie, z którymi można współpracować. Prowadzę biznes, aby nie mieć szefa, chociaż sam jestem dla siebie szefem. Jednakże my się dogadujemy. Chce mieć przede wszystkim dochód pasywny.

D: Dlaczego biznes, a nie etat?

B: Kiedy szedłem na spotkanie z tobą zobaczyłem wielki baner jednej z firm produkujących drukarki. Pomyślałem co mogliby mi zaoferować, abym zrezygnował z tego co robię? U siebie w biznesie robię co chce, z kim chce, zarabiam ile chcę oraz sam sobie ustalam gdzie. Nie mam zamiaru stawać w wyścigu szczurów.

D: Czy wiesz jakie są plany, prognozy finansowe na przyszłość dla przedsiębiorców? Czy możemy liczyć na ZUS?

B: Ja uważam ZUS za daninę. Jeśli myślimy o emeryturze z ZUSu to mgliście to widzę. Nie uważam, abym dostał cokolwiek z ZUSu, pewnie ochłapy jakieś. Założyłem firmę po to, aby zgromadzić kapitał na przyszłość.

D: Jakie cechy charakteru, umiejętności, zdolności wykorzystujesz w swoim biznesie?

B: Każdy powinien sobie zadać takie pytanie jeśli myśli o założeniu czy prowadzeniu biznesu. A jeśli chodzi o mnie to kreatywność w działaniu oraz pasja ponad to pracowitość, ale jeśli tylko sytuacja tego wymaga. Jestem otwarty łatwo nawiązuję nowe kontakty oraz jestem szczery w stosunku do klientów.

Szczerość i uczciwość to podstawa w biznesie.

D: Gdybyś mógł cofnąć czas co byś zmienił bądź nie?

B: Korzystałbym ze szkoleń biznesowych, zanim założyłbym działalność. Przygotowałbym się merytorycznie, jak działa cały system biznesu i rynku kapitałowego.

D: Co według Ciebie powinniśmy zrobić, aby zabezpieczyć przyszłość finansową, abyśmy mieli spokojny złoty wiek?

B: Najlepiej zainwestować na przyszłość, mieć aktywa, ale przede wszystkim w edukacje finansową i wtedy będziemy wiedzieć w co zainwestować nasze pieniądze i czas i co przyniesie dochód pasywny. To najlepsza metoda aby się uniezależnić.

D: Jaka rada dla ludzi, którzy wahają się biznes czy etat?

B: Jeśli ktoś się waha to niech idzie na etat. Biznes jest dla ludzi, którzy chcą czegoś więcej

Ludzi, którzy lubią ryzykować, nie boją się ryzyka, są gotowi ponieść stratę, aby później odbić się ze zdwojoną siłą. Jeśli chcesz czegoś więcej lepszego życia to zdecydowanie biznes. Jeśli nadal się wahacie poznajcie człowieka, który jest bardzo majętny, odniósł sukces, inwestora, aby widzieć jak wygląda, jak się zachowuje. Ludzie, którzy obracają milionami – ich warto poznać. Dowiedzieć się jacy są ludzie, którzy inwestują .

D: Co sadzisz o Cashflow dla kogo jest ta gra. Komu byś ją polecił?

B: Ciekawa gra:) Odzwierciedla umiejętności finansowe, biznesowe jakie mamy, bądź jakich nam brakuje. Pokazuje reguły rynku kapitałowego, sposoby jak postępują bogaci, jeśli nie umiemy wygrać gry, to znak, że potrzeba man wiedzy i tu jeszcze raz edukacja finansowa. Po pierwszej grze zauważyłem, gdzie robię błąd w prowadzeniu swojej firmy.

Grałem już 4 razy, i wiem jak ją wygrać, ale tu nie chodzi o to ile się zarabia, ale o to jak szybko potrafimy się uniezależnić.

Gra jest dla tych, którzy chcą wiedzieć jak stoją z finansową wiedzą oraz poszukujących sposobów na dochód pasywny i niezależność finansową.

D: Dziękuję Ci Bartku bardzo serdecznie za wywiad.

Dla Państwa wywiad przeprowadził

Klub Cashflow Wrocław

Klub Cashflow Wrocław logo

Przeczytaj też:

 • Jakub Derda – wywiad z młodym przedsiębiorcą

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

 • wywiad z przedsiębiorca
 • bartek plechoć
 • jakie pytania mozna zadac w wywiadzie w banku ?
 • jakie pytania zadać w banku do wywiadu
Tags: Młodzi przedsiebiorcy, Nasz Klub, Przedsiębiorczość, Sukces, Wywiady, Własny biznes

Cashflow Legnica

Data: 2016-02-28

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do PowiadomieniaCashflow Legnica

Cashflow Legnica

Klub Cashflow Legnica!

Nasz Klub się rozwija! Od dziś gramy nie tylko we Wrocławiu, ale także w okolicznych miastach. To czy pomysł wypali zależy od was. We Wrocławiu gramy regularnie, bo jest sporo chętnych ale nie wiemy jak będzie w innych miastach. Piszcie do nas! Jeśli uda nam się uzbierać odpowiednio dużą grupę zainteresowanych to zagramy. Zgłaszajcie się do nas i podawajcie w jakich godzinach pasuje wam gra.

Miasto Legnica

Znajduje się w województwie Dolnośląskim, 76 km od Wrocławia. Zostało założone w 1149 roku, a prawa miejskie ma od 1264 roku. Mieszka w nim około 100 000 ludzi. Od niedawna działa w nim jeden z najfajniejszych Klubów Cashflow w Polsce 😛

[contact-form-7 404 "Not Found"] Tags: Cashflow dla początkujących

3 najważniejsze rzeczy potrzebne by prowadzić własny biznes

Data: 2016-02-27

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

To jest kontynuacja wpisu: Własny biznes – jego założenie nigdy nie było prostsze!

Własny biznes, BiznesmenCo jest potrzebne by prowadzić własny biznes?

Mam swoją własną firmę od niedawna i na własnej skórze odczuwam co z rzeczy, które słyszałem o prowadzeniu własnego biznesu jest prawdziwe, a co nie. Z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze to co można wyczytać w książkach, ebookach czy usłyszeć na szkoleniach z biur karier pokrywa się z rzeczywistością. Ludzie uczą się na błędach i ja też na swoich się trochę nauczyłem. Mam nadzieje że moje skromne doświadczenie początkującego przedsiębiorcy wam pomoże. Oto 3 najważniejsze rzeczy które moim zdaniem są najbardziej potrzebne by prowadzić własny biznes:

1. Zaangażowanie

Twoje działanie i wiara w sukces. Bez tego ani rusz. Własna firma nie będzie działać sama – na pewno nie na początku. Nie wystarczy ładna strona www i ogłoszenie w gazecie! Trzeba dużo się nabiegać i mocno się zaangażować – jak to ma się udać to nie można tego robić na pół gwizdka. Musisz wierzyć gdy nie wierzą inni. Musisz działać gdy inni się obijają.

2. Wytrwałość

Sama decyzja nie wystarczy – potrzebna jest jeszcze konsekwencja w jej realizacji i wytrwałość – zwłaszcza wtedy gdy nic nam nie wychodzi i nie mamy efektów – a na początku tak po prostu będzie! To normalne że na początku nam nie wychodzi bo gdy robimy coś po raz pierwszy to najzwyczajniej nie mamy w tym doświadczenia i brak nam pewności siebie. Do takich rzeczy po prostu trzeba nabrać wprawy robiąc je. Nawet gdy inni już spiszą cię na straty i będą się wyśmiewać – musisz działać dalej. To właśnie w trudnych chwilach przekonasz się czy jesteś wytrwały. Każdy potrafi być “wytrwały” gdy jest łatwo i wszystko się udaje.

3. Klient

To jest tak ważne i tak oczywiste, że nikt o tym nie mówi! Bez klientów na nic nam dotacje z Unii, czy genialny pomysł. Nawet świetny plan marketingowy i system partnerski nic tu nie pomogą jeżeli nie znajdzie się człowiek, który będzie chciał kupić nasz produkt/usługę. Klient jest najważniejszy! Ważniejszy nawet niż formalne zarejestrowanie firmy. To jest właśnie to co powiedział mi kiedyś mój mentor – najpierw znajdź klienta na swój produkt – jak ktoś to kupi tzn że ten biznes ma sens. Dopiero później można myśleć zakładaniu firmy, stronie internetowej, materiałach reklamowych, dotacjach z Unii itp. Nie zapominajcie o kliencie – on nie przyjdzie sam tak po prostu z ogłoszenia. Na początku będzie się trzeba sporo nabiegać po znajomych, rodzinie, kolegach i koleżankach!

Co wy o tym myślicie?

Jakie są wasze doświadczenia? Jak myślicie co o tym myślą ludzie? Czy wy też zamierzacie otworzyć własny biznes? Może już to zrobiliście?

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

 • co jest ludziom potrzebne
 • co jest potrzebne ludziom
 • co jest ważne w prowadzeniu firmy
 • co najwazniejsze jest w prowadzeniu firmy
Tags: Własny biznes

Robert Kiyosaki – Top 8 artykułów o jego podejściu do finansów

Data: 2016-02-27

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

 Oto 8 najpopularniejszych artykułów, które streszczają najważniejsze rady naszego mentora:

1. Rentierstwo – Dowiedz się czym różni się postępowanie tych co po latach ciężkiej pracy zostają rentierami od tych, którzy po latach stają się coraz biedniejsi. Co jest fundamentalną rzeczą, która różni bogatych i biednych?

2. Postać kontrowersyjna – przekonaj się sam czy kontrowersje i rozbieżne opinie wokół tej postaci są prawdziwe

3. Bogaci nie pracują dla pieniędzy – dowiedz się po co w takim razie pracują i co jest ich celem i dlaczego ludzie biedni mają zupełnie inne aspiracje oraz  do czego ich to doprowadza.

4. O co chodzi z tym dochodem pasywnym – dowiedz się na konkretnym przykładzie jak generować dochód pasywny.

5. O etacie – Praca dla kogoś czy dla siebie? Przekonaj się co jest najlepsze dla Ciebie.

6. Aktywa i Pasywa – Odkryj co to jest i czym się od siebie różni. Poznaj sposoby aby zamienić pasywa na aktywa.

7. 5 rzeczy, których nauczyłem się z jego książek – Przekonaj się czy pod przykrywką ambitnych książek skrywa się przekaz mający wartość w rzeczywistości? Poznaj pięć najważniejszych wniosków, które wyciągnąłem z obserwacji ludzi dookoła mnie po przeczytaniu publikacji Roberta Kiyosakiego

8. Nie musisz żyć skromnie by być bogatym – Przekonaj się o tym, że nie jest prawdą to co myśli większość ludzi, że żeby być bogatym trzeba intensywnie harować, być sknerą, dziadować i zaciskać pasa oraz godzić się tylko na to co samo przychodzi od życia.

9. Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami – to jego ostatnia książka. Jeśli już zainteresowaliśmy Cię wiedzą tego Pana i naczytałeś się już sporo artykułów to polecamy także przeczytać jedną z jego publikacji. Można ją zdobyć pod tym linkiem z oficjalnej strony Bogatego Ojca.

Tags: Bogactwo, Kiyosaki, Wolność finansowa

Gdzie można zagrać w Cashflow?

Data: 2016-02-27

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Gdzie zagrać w Cashflow?

U nas!

Jeśli chcesz zagrać w Cashflow i jesteś z Wrocławia lub okolic – to dobrze trafiłeś. Jesteś na oficjalnej stronie Klubu Cashflow Wrocław. Prowadzimy otwarte gry Cashflow dla każdego! Gramy w każdym tygodniu.

Jakie gry prowadzimy?

Prowadzimy następujące spotkania:

 • Cashflow 101 – dla grających po raz pierwszy
 • Cashflow 101 – dla stałych graczy
 • Cashflow 202 – tylko dla tych którzy już z nami grali w 101

Każda gra trwa ok 3h. Wcześniej trzeba się zapisać. Jeśli jesteś zainteresowany terminami – napisz do nas przez formularz kontaktowy lub dodaj swój email do Powiadomienia – będziesz otrzymywał na email terminy gier na najbliższy tydzień (Szanujemy twoją prywatność – w każdej chwili możesz się wypisać)

Kto z nami gra w Cashflow?

Ludzie szukający wolności finansowej. Osoby które czytały książki Kiyosakeigo, a także osoby które po prostu chcą się rozerwać i spróbować czegoś nowego. Jesteśmy otwarci zarówno na młodszych jak i starszych. Na grach specjalnie dla nowych graczy wszyscy grają po raz pierwszy. Każdy ma takie samo doświadczenie jeśli chodzi o grę więc są równe szanse. Wszyscy widzimy się po raz pierwszy i poznajemy się dopiero podczas gry. Co innego gry dla stałych graczy na których większość osób to stali bywalcy. Przeczytaj więcej o tym kto gra w Cashflow tutaj.

Blog

Zapraszamy też do częstego odwiedzania naszego bloga (tego który właśnie czytasz). Piszemy o bogactwie, sukcesie i wolności finansowej. Chcemy was motywować do działania i pokazać, że jak się chce to można osiągnąć wszystko. Jeśli uznasz nasz blog za ciekawy dodaj go do swojego czytnika RSS. Przeczytaj też dlaczego warto subskrybować naszego bloga.

Ważne linki

 • Dowiedz się więcej o naszym Klubie Cashflow.
 • Przeczytaj o wolności finansowej i dochodzie pasywnym
 • Dowiedz się gdzie i kiedy gramy
 • Odwiedź naszą stronę na Facebooku

“Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.”

Robert Kiyosaki

Tags: Cashflow Wrocław, Gra Cashflow, Nasz Klub

Jak zagrać w Cashflow?

Data: 2016-02-23

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Jak zagrać w Cashflow?

To proste – wystarczy się z nami skontaktować!

Napisz do nas

Specjalnie dla was stworzyliśmy formularz kontatkowy. Jest on dostępny w dziale Kontakt. Po prostu napisz i wyślij. Odpowiadamy zazwyczaj od razu a najdalej w ciągu kilku dni :) Zapytaj o co chcesz. Z chęcią odpowiemy. No chyba że zapytasz jak zostać milionerem – to już nasz sekret 😛

Powiadomienie

Jeśli chcesz byśmy regularnie cię powiadamiali o terminach gier. Zostaw swój email (w tym polu po prawej). Będziemy raz w tygoniu przysyłali ci terminy i zaproszenie na grę

Jedynym sposobem by zapisać się na grę jest wybrać sobie pasujący termin i napisać do nas! Jeśli tylko będą wolne miejsca odpiszemy i potwierdzimy. Zapisując się do powiadomienia masz pewność że dostajesz informację o grze tak szybko jak nikt inny i masz dużą szansą zapisać się zanim skończą się wolne miejsca.

Jednocześnie pamiętaj, że możesz się w każdej chwili wypisać. Nie przesyłamy żadnych reklam – tylko informacje o grach i aktywności klubu raz w tygodniu.

Kiedy gramy?

Każdego tygodnia. Nieprzerwanie już drugi rok. Dokładne terminy i godziny gier podajemy w e-mailach. Napisz do nas a poinformujemy Cię o najbliższej grze Cashflow 101 i 202.

Po co grać w Cashflow?

No bo ile można tylko czytać książki o wolności finansowej! Wyjdź z domu zrób pierwszy krok – poznaj ludzi o podobnych zainteresowaniach. Dowiedz się jak inni budują dochód pasywny. Wymień doświadczenia i poznaj nowe możliwości!

Ile to kosztuje?

Bardzo często organizujemy darmowe gry Cashflow 101 dla grających pierwszy raz. Napisz do nas a zostaniesz poinformowany kiedy takie wydarzenie będzie w najbliższym czasie! O pozostałych płatnych grach i wydarzeniach dowiesz się od nas osobiście lub przez Powiadomienie. Serdecznie zapraszamy – naprawdę warto!

Przeczytaj też:

 • Gdzie można zagrać w Cashflow?
 • Kto gra w Cashflow?
Tags: Cashflow dla początkujących, Cashflow Wrocław, Nasz Klub

Motywacja, sukces i osiąganie celów – Top 9 artykułów

Data: 2016-02-23

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Oto zbiór 9 najlepszych opublikowanych przez nas artykułów, które dotyczą ogólnie pojętej psychologii sukcesu.

1. Jak Spełnić Marzenia – Dowiedz się jak ludzie to robią, że spełniają marzenia oraz jak przezwyciężyć przeszkody, które najczęściej stoją na drodze do realizacji naszych celów. Zastanawiałeś się kiedyś jakie wyzwania stały przed tymi, którzy osiągnęli sukces? Dokładnie takie jak przed tobą!

2. Sukces a inni ludzie – Jak inni ludzie będą reagować na Twój sukces. Jak radzić sobie z różnymi opiniami. Co zrobić by przyjaciele nas wspierali w naszych dążeniach do osiągania naszych aspiracji.

3. Jak bardzo ambitny jesteś? – Sprawdź i się przekonaj czy naprawdę jesteś ambitny. Zobacz czy masz wystarczająco determinacji by osiągnąć sukces.

4. Motywacja – Bój się i rób! – To niesamowite jak ta prosa technika potrafi odmienić nasze postępowanie i zwiększyć skuteczność osiągania przez nas naszych celów. Poznaj prostą i skuteczną metodę przełamywania wewnętrznych barier i pokonywanie strachu.

5. Co zrobić żeby dostrzegać nadarzające się okazje – Jak otworzyć swoje oczy na pieniądze które można zarobić każdego dnia. Jak dostrzegać szanse na zmianę na lepsze, które codziennie oferują nam zwykłe, niepozorne sytuacje.

6. Najskuteczniejsze narzędzie biznesowe – Poznaj proste narzędzie, które zwiększy twoją sprzedaż i przyciągnie do Ciebie ludzi których szukasz. Dowiedz się czego potrzebujesz aby je skutecznie stosować.

7. Dlaczego nie mam pieniędzy – Odkryj powody dla który ludzi pomimo usilnych starań nie mają takich dochodów jakich by oczekiwali. Przekonaj się co sprawia, że pomimo zaciskania pasa nadal niektórzy z nas nie są w sanie uzbierać oszczędności powyżej pewnej granicznej kwoty. Oto 10 powodów, których poznanie otworzy Ci drogę do doskonałej sytuacji finansowej, a może nawet do bogactwa.

8. Poznaj 6 sposobów aby ponieść porażkę – aby wiedzieć  jakie działania i codzienne decyzje prowadzą do prywatnej finansowej lub biznesowej klęski. Odkryj dlaczego podejmując tyle wysiłku, które poświęcamy dla zrealizowania naszych starań idzie na marne.

9. Wolność finansowa to kwestia wyboru – nie, to nie jest kwestia przypadku czy szczęścia. To kwestia podjęcia decyzji. Przekonaj się że i ty możesz zostać rentierem jeśli naprawdę szczerze będziesz tego pragnął i podejmiesz właściwe działania w tym kierunku.

Tags: Motywacja, Strefa komfortu, Sukces, Wyznaczanie celów