Blog

Bartłomiej Plechoć – wywiad z młodym przedsiębiorcą

Data: 2016-02-28

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

Wywiad z przedsiębiorcą

Witam bardzo serdecznie wszystkich miłośników Cashflow
Dziś kolejny wywiad z wspaniałym człowiekiem, bardzo pomysłowym i przedsiębiorczym: Bartłomiejem Plechociem, który prowadzi firmę Dryblast – osuszanie po zalaniach.

D: Witaj!

B: Witam nazywam się Bartłomiej Plechoć, jestem przedsiębiorcą i zajmuję się osuszaniem budynków po zalaniach, powodziach oraz oczyszczeniem budynków po pożarach, jak również przywracaniem ich do stanu poprzedniego.

D: Jak długo się tym zajmujesz?

B: Zajmuję się tym od 5 lat, wcześniej współpracowałem z inna firmą.

D: Dlaczego właśnie ten biznes?

B: Zająłem się tym, ponieważ ktoś kiedyś pokazał mi jak to działa i stwierdziłem, że jest to bardzo ciekawe, proste oraz dochodowe. Bardzo lubię to co robię i daje mi to dobre dochody.

D: Gdzie prowadzisz działalność?

B: Cała polska, ale głównie Wrocław.

D: Czy w obecnej sytuacji łatwo jest zostać przedsiębiorcą?

B: Tak. Bardzo łatwo. Jednak czasem ciężko jest się utrzymać. Być przedsiębiorcą oznacza być odpowiedzialnym za wszystkie decyzje jakie się podejmuje w firmie oraz w życiu, ale również mieć chęci i determinacje aby to robić. Ważne jest również pytanie po co chcemy być przedsiębiorca. Dla mnie jest to wolność w postaci czasu, braku szefa, możliwość stanowienia o sobie oraz chęć stanowienia o sobie. Jest również aspekt ponoszenia konsekwencji za swoje decyzje oraz większa swoboda finansowa.

D: Co było bądź jest dla Ciebie największą przeszkoda w prowadzeniu własnej działalności??

B: To jest dobre pytanie :) To pytanie każdy przedsiębiorca powinien sobie zadać! Fakt, że branża jest mało znana, ludzie nie wiedzą, że są specjaliści od osuszania budynków po zalaniach, napraw po pożarach. Występują problemy z ubezpieczycielami ściślej wyegzekwowaniu należnej zapłaty oraz problem z pozyskaniem klientów.

D: Czy chciałbyś odnieść w życiu sukces?

B: Ja już odniosłem sukces, zdaje sobie sprawę, że nie pieniądze dają szczęście, ale umiejętność pozyskania i wykreowania pieniądza!

D: Kim chcesz być w przyszłości, po co robisz biznes?

B: Prowadzę jednoosobową firmę, więc wyjeżdżając np. na wakacje nie zarabiam. Uważam, że prawdziwy biznes to taki, który generuje pieniądze nawet wtedy gdy nie pracujemy lub jesteśmy na wakacjach. Bardzo ważni są ludzie, z którymi można współpracować. Prowadzę biznes, aby nie mieć szefa, chociaż sam jestem dla siebie szefem. Jednakże my się dogadujemy. Chce mieć przede wszystkim dochód pasywny.

D: Dlaczego biznes, a nie etat?

B: Kiedy szedłem na spotkanie z tobą zobaczyłem wielki baner jednej z firm produkujących drukarki. Pomyślałem co mogliby mi zaoferować, abym zrezygnował z tego co robię? U siebie w biznesie robię co chce, z kim chce, zarabiam ile chcę oraz sam sobie ustalam gdzie. Nie mam zamiaru stawać w wyścigu szczurów.

D: Czy wiesz jakie są plany, prognozy finansowe na przyszłość dla przedsiębiorców? Czy możemy liczyć na ZUS?

B: Ja uważam ZUS za daninę. Jeśli myślimy o emeryturze z ZUSu to mgliście to widzę. Nie uważam, abym dostał cokolwiek z ZUSu, pewnie ochłapy jakieś. Założyłem firmę po to, aby zgromadzić kapitał na przyszłość.

D: Jakie cechy charakteru, umiejętności, zdolności wykorzystujesz w swoim biznesie?

B: Każdy powinien sobie zadać takie pytanie jeśli myśli o założeniu czy prowadzeniu biznesu. A jeśli chodzi o mnie to kreatywność w działaniu oraz pasja ponad to pracowitość, ale jeśli tylko sytuacja tego wymaga. Jestem otwarty łatwo nawiązuję nowe kontakty oraz jestem szczery w stosunku do klientów.

Szczerość i uczciwość to podstawa w biznesie.

D: Gdybyś mógł cofnąć czas co byś zmienił bądź nie?

B: Korzystałbym ze szkoleń biznesowych, zanim założyłbym działalność. Przygotowałbym się merytorycznie, jak działa cały system biznesu i rynku kapitałowego.

D: Co według Ciebie powinniśmy zrobić, aby zabezpieczyć przyszłość finansową, abyśmy mieli spokojny złoty wiek?

B: Najlepiej zainwestować na przyszłość, mieć aktywa, ale przede wszystkim w edukacje finansową i wtedy będziemy wiedzieć w co zainwestować nasze pieniądze i czas i co przyniesie dochód pasywny. To najlepsza metoda aby się uniezależnić.

D: Jaka rada dla ludzi, którzy wahają się biznes czy etat?

B: Jeśli ktoś się waha to niech idzie na etat. Biznes jest dla ludzi, którzy chcą czegoś więcej

Ludzi, którzy lubią ryzykować, nie boją się ryzyka, są gotowi ponieść stratę, aby później odbić się ze zdwojoną siłą. Jeśli chcesz czegoś więcej lepszego życia to zdecydowanie biznes. Jeśli nadal się wahacie poznajcie człowieka, który jest bardzo majętny, odniósł sukces, inwestora, aby widzieć jak wygląda, jak się zachowuje. Ludzie, którzy obracają milionami – ich warto poznać. Dowiedzieć się jacy są ludzie, którzy inwestują .

D: Co sadzisz o Cashflow dla kogo jest ta gra. Komu byś ją polecił?

B: Ciekawa gra:) Odzwierciedla umiejętności finansowe, biznesowe jakie mamy, bądź jakich nam brakuje. Pokazuje reguły rynku kapitałowego, sposoby jak postępują bogaci, jeśli nie umiemy wygrać gry, to znak, że potrzeba man wiedzy i tu jeszcze raz edukacja finansowa. Po pierwszej grze zauważyłem, gdzie robię błąd w prowadzeniu swojej firmy.

Grałem już 4 razy, i wiem jak ją wygrać, ale tu nie chodzi o to ile się zarabia, ale o to jak szybko potrafimy się uniezależnić.

Gra jest dla tych, którzy chcą wiedzieć jak stoją z finansową wiedzą oraz poszukujących sposobów na dochód pasywny i niezależność finansową.

D: Dziękuję Ci Bartku bardzo serdecznie za wywiad.

Dla Państwa wywiad przeprowadził

Klub Cashflow Wrocław

Klub Cashflow Wrocław logo

Przeczytaj też:

 • Jakub Derda – wywiad z młodym przedsiębiorcą

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

 • wywiad z przedsiębiorca
 • bartek plechoć
 • jakie pytania mozna zadac w wywiadzie w banku ?
 • jakie pytania zadać w banku do wywiadu
Tags: Młodzi przedsiebiorcy, Nasz Klub, Przedsiębiorczość, Sukces, Wywiady, Własny biznes

Komentarze:

 1. Mia Levy

  Więc moim zdaniem milion, jest tylko symbolicznym celem. Bardziej liczy się poczucie bezpieczeństwa z jego posiadania, to uczucie komfortu typu “mam i nie muszę już robić” niż realna wartość jaką może zaoferować. Jeśli marzy nam się bogactwo, lepiej skupić się na otwieraniu banków, spółek z.o.o i rozkręcanie innych pasywnych dochodów aby nasze zarobki przekroczyły z czasem tysiąc, euro, tygodniowo, a może i dziennie.

 2. Clare H. Barrera

  Żeby tworzyć biznes trzeba pracować i kalkulować. Może się zdarzyć, że zrobisz 20 stron i żadna nie będzie zarabiać „prawdziwych” pieniędzy. Trzeba być na to przygotowanym. Ja zawsze biorę pod uwagę, że może coś nie wyjść, tylko że ja tworzę biznes być może na całe życie. Mam ku temu jakieś podstawy i nie muszę pluć sobie w brodę, że coś się nie udało. Czy zastanawiałeś się nad tym co będzie kiedy pierwsza, druga, trzecia itd. strona nie okażą się żyłami złota? Większość osób się nie zastanawia i mamy milion nikomu niepotrzebnych śmieci w internecie, którymi nikt się nie zajmuje. Czy tak powinno być? Może lepiej podjąć pracę etatową, zarabiać 2-3 tys. i w między czasie ułożyć sobie jakiś plan, niekoniecznie w stylu „zrobię to co Marcin/Łukasz/Krzysztof/Henio”.

 3. Nigel Buchanan

  Dlaczego powinieneś oszczędzać? Aby zwiększyć dochód pasywny, zwiększyć jego siłę. Gdy będziesz mniej wydawał, więcej będziesz mieć. Będziesz mieć więcej wolnych środków (zasadę tę wyjaśniałem szczegółowo w poprzednim wpisie). Nie będziesz musiał więcej pracować, aby więcej mieć. Będziesz mógł pracować tyle ile pracujesz obecnie, a będziesz mieć więcej. O co mi chodzi? Najszybszy przykład. Jakiś czas temu wymieniłem w domu prawie wszystkie żarówki na energooszczędne. Widać oszczędność w portfelu. Obecnie wymieniam pozostałe. Gdy żarówka miała moc 50W, a zmieniłem ją na wydajniejszą od tamtej, a jej moc to 4W musi być znacznie oszczędniejsza. Od dwóch tygodni robię o wiele tańsze zakupy w sklepie internetowym w stosunku do sklepu w którym dotychczas dokonywałem zakupów. Na dodatek kurier przywozi mi te zakupy bezpłatnie do domu. Chyba przesadzę jak dodam, że dodatkowo na tym zarabiam, bo przedsięwzięcie objęte jest Programem Partnerskim. Gdy klikniesz tu dochód pasywny mogę Cię zacząć szkolić, jak TY możesz również z tego skorzystać. Nie używaj kart kredytowych, bo dla niej nie jest ważne ile wydajesz, dla niej to tylko jedno przeciągnięcie. To tylko trzy przykłady na to jak budować dochód pasywny, bo czyż nie będzie to dla Ciebie dochód pasywny, kiedy oszczędzisz miesięcznie na swoich wydatkach np. 500zł?