Blog

3 najważniejsze rzeczy potrzebne by prowadzić własny biznes

Data: 2016-02-27

WP Greet Box iconJeśli jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz się dowiedzieć kiedy jest najbliższa gra Cashflow skorzystaj z formularza kontaktowego w dziale Kontakt lub wpisz swój email do Powiadomienia

To jest kontynuacja wpisu: Własny biznes – jego założenie nigdy nie było prostsze!

Własny biznes, BiznesmenCo jest potrzebne by prowadzić własny biznes?

Mam swoją własną firmę od niedawna i na własnej skórze odczuwam co z rzeczy, które słyszałem o prowadzeniu własnego biznesu jest prawdziwe, a co nie. Z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze to co można wyczytać w książkach, ebookach czy usłyszeć na szkoleniach z biur karier pokrywa się z rzeczywistością. Ludzie uczą się na błędach i ja też na swoich się trochę nauczyłem. Mam nadzieje że moje skromne doświadczenie początkującego przedsiębiorcy wam pomoże. Oto 3 najważniejsze rzeczy które moim zdaniem są najbardziej potrzebne by prowadzić własny biznes:

1. Zaangażowanie

Twoje działanie i wiara w sukces. Bez tego ani rusz. Własna firma nie będzie działać sama – na pewno nie na początku. Nie wystarczy ładna strona www i ogłoszenie w gazecie! Trzeba dużo się nabiegać i mocno się zaangażować – jak to ma się udać to nie można tego robić na pół gwizdka. Musisz wierzyć gdy nie wierzą inni. Musisz działać gdy inni się obijają.

2. Wytrwałość

Sama decyzja nie wystarczy – potrzebna jest jeszcze konsekwencja w jej realizacji i wytrwałość – zwłaszcza wtedy gdy nic nam nie wychodzi i nie mamy efektów – a na początku tak po prostu będzie! To normalne że na początku nam nie wychodzi bo gdy robimy coś po raz pierwszy to najzwyczajniej nie mamy w tym doświadczenia i brak nam pewności siebie. Do takich rzeczy po prostu trzeba nabrać wprawy robiąc je. Nawet gdy inni już spiszą cię na straty i będą się wyśmiewać – musisz działać dalej. To właśnie w trudnych chwilach przekonasz się czy jesteś wytrwały. Każdy potrafi być “wytrwały” gdy jest łatwo i wszystko się udaje.

3. Klient

To jest tak ważne i tak oczywiste, że nikt o tym nie mówi! Bez klientów na nic nam dotacje z Unii, czy genialny pomysł. Nawet świetny plan marketingowy i system partnerski nic tu nie pomogą jeżeli nie znajdzie się człowiek, który będzie chciał kupić nasz produkt/usługę. Klient jest najważniejszy! Ważniejszy nawet niż formalne zarejestrowanie firmy. To jest właśnie to co powiedział mi kiedyś mój mentor – najpierw znajdź klienta na swój produkt – jak ktoś to kupi tzn że ten biznes ma sens. Dopiero później można myśleć zakładaniu firmy, stronie internetowej, materiałach reklamowych, dotacjach z Unii itp. Nie zapominajcie o kliencie – on nie przyjdzie sam tak po prostu z ogłoszenia. Na początku będzie się trzeba sporo nabiegać po znajomych, rodzinie, kolegach i koleżankach!

Co wy o tym myślicie?

Jakie są wasze doświadczenia? Jak myślicie co o tym myślą ludzie? Czy wy też zamierzacie otworzyć własny biznes? Może już to zrobiliście?

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce poprzez następujące frazy

 • co jest ludziom potrzebne
 • co jest potrzebne ludziom
 • co jest ważne w prowadzeniu firmy
 • co najwazniejsze jest w prowadzeniu firmy
Tags: Własny biznes

Komentarze:

 1. Grzegorz - Klub Sukcesu BEST.PL

  Zbyszku – świetny wpis! 100% prawdy.
  Wiele osób otwiera biznes wierząc, że “jakoś to będzie”. Wiara jest bardzo ważna, ale zdecydowanie nie wystarczy aby osiągnąć sukces. Trzeba mieć jeszcze zarówno wiedzę, plan jak i działać z zaangażowaniem. Nic samo nie przyjdzie na początku!

  Cieszę się, że prowadzisz tak ciekawą stronę! Gratuluję!

 2. Ras&Ras

  Ja w tej chwili skłaniam się do zakończenia działalności albo przeniesienie jej do innego kraju, ponieważ prowadzenie firmy w Polsce jest męczące i czasami bardzo skomplikowane – no i oczywiście z każdej strony Ciebie okradają;/